SEÇİLMİŞ YAZILAR

Tarihe Kanla Yazılmış Katliam

Mehmet Müftüoğlu gitti, gördü, belgeledi ve yazdı

Azerbaycan'da kazma vurulan her yenden Ermeni katliamından izler çıkıyor.

Bir tarafta Hazar Gölü, diğer tarafta ise Kan gölü! "Kanlı yıllar hafızamıza kanla yazıldı! O kanlı yılları tarihimize Ermeniler kanlı elleri ile yazdılar!.

GEÇTİĞİMİZ hafta Azerbaycan Türk Kadınlar Birliği Başkanı Tenzile Rüstemhanlı ve Milletvekili eşi Sabir Rüstemhanlı'nın davetlisi olarak Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye gittim.

Sanatçı Ahmet Şafak'ın, Haydar Aliyev Sarayı'nda verdiği konseri de izleme fırsatı buldum. Çok muhteşemdi. Konserin hem Azerbaycan'ın milli bayramı olan Nevruz'a, hem de Çanakkale Zaferi'nin yıldönümüne denk gelmesi coşkuyu daha da farklı kılmıştı.

Ahmet Şafak'ın, Türkiye'de görmediği ilgiyi Azerbaycanlılar tarafından görmesi beni şaşırtmadı desem yeridir. Çünkü her defasında " Azerbaycan benim ikinci vatanım " diyordu. Ancak sanatçı Şafak'ın, aynı ilgiyi öz vatanında da görmesini fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum.

Beş günlük Bakü gezimde hiç unutamayacağım anılar yaşadım.

Nevruz Bayramı nedeniyle Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği'nde verilen resepsiyona katıldık. Tenzile Rüstemhanlı, eşi Sabir Rüstamhanlı, sanatçı Ahmet Şafak, gazeteciler Murat İde ve Nuriye Atabey ve Yalova Asılsız Ermeni Soykırımı Derneği yöneticileriyle birlikte gittiğimiz resepsiyonda

Büyükelçi Hulusi Kılıç ve eşi Günay Kılıç bizleri kapıda karşıladı. Türkiye'nin Bakü Silahlı Kuvvetler Ataşesi Tuğgeneral Özhan Ayaş, KKTC Bakü Temsilcisi Zeki Gazioğlu, Azerbaycan milletvekilleri, Azeri ve Türk vatandaşlarının da katıldığı resepsiyonda elçilik bahçesinde hazırlanan Nevruz Ateşi'ni Bakü Büyükelçimiz Hulusi Kılıç bey yaktı.

ŞAFAK'A ASKERİ TEMPO

Resepsiyonun ardından Azerbaycan Askeri Akademisi'ni ziyaret ettik. Sanatçı Ahmet Şafak, yeni mezun olan genç Azerbaycan subaylarına konser verecekti. Bizler de Akademi tarafından davet edilmiştik. Birlikte Askeri Akademi Birliği'ne gittik. Akademi komutanları bizi nizamiye kapısında karşıladı. Birlikte biraz sohbet ettikten sonra akademi içindeki amfi salonuna geçtik. Salonda bizleri çakı gibi genç subaylar bekliyordu. Heyecanlandım ve gurur duydum. Bu arada bu subaylarımızı eğiten de Türkiye'den gelen yiğit ve kahraman komutanlarımız olduğunu da hatırlatmak isterim.

Bizleri takdim sunumunun ardından sanatçı Ahmet Şafak sahneye çıktı ve bir birinden güzel Azerbaycan-Türkiye kardeşliğini anlatan kahramanlık türkülerini seslendirdi. Salondan yükselen alkışı ilk kez duyuyordum. Tıpkı askerlerin yürürken çıkardıkları " rap rap " sesi gibi burada da tempolu " şak... şak... " sesleri bizim yüreğimizi kabartıyordu. Hele de Ahmet Şafak'ın Azerbaycan ve Türk Bayrağı altına geçerek söylediği Karabağ türküsü ile salonraki subaylar, sanki silahlarını kuşanıp Ermeni işgali altındaki Karabağ'ı geri almak için yola koyulacaklardı. Konser iki saatten fazla sürdü. Ayrılma vakti gelmişti. Konser sonrası çaylarımızı yudumladıktan sonra komutarlarla içten bir vedalaşmayla Akademi'den ayrıldık.

GANİRE PAŞAVEYA AKŞAM YEMEĞİ

rdrbrdrsrdrw20rsp20 Azerbaycan milletvekili Ganire Paşaveya ile akşam yemeğinde bir araya geldik ve beraber sohbet ettik. Türkiye-Azerbaycan kardeşliğine vurgu yapan Paşayeva'nın bir de sitemi de var. Bana Ermeniler için kimse " iyi " demesin. Türkiye, Türkere soykırım yapan Ermenistan'la ilişki kurmasını hazmedemiyor.

Paşayeva, Hocalı Katliamı ile insanların bir gecede evlerini, yuvalarını kaybettiğini, dışarı atıldıklarını belirterek, o dönem 15 yaşlarında olduğunu anlattı. Paşaveya, " Biz çıldırma aşamasına geldik. Ben bu insanlarla iki yıl geçirdim. Babamın saçlarının iki yılda bembeyaz olduğunu gördüm. Sivil halkın itirazlarına karşılık tanklar gönderdiler, yüzlerce kişinin üzerine bir gecede tankları gönderdiler. Bütün mesele, niye bunları bize yapıyorsunuz demeleriydi " dedi.

BİR ANNENİN YAPTIKLARI

Birde tanık olduğu bir olayı anlattı. Acı veren bir olaydı bu. Ve Paşayeva anlatmaya başlıyor:

" Bir anne düşünün; iki çocuğunu nehre atıp boğuyor. İşte o anne hala yaşıyor. Aklını kaybetşim. Acıların anıldığı bir günde bu kadın şarkı söyleyin dolanıyor alanda. Kızdım, böyle acı günde ne böyle. Sordum bu kadın kim diye? Ve gerçeği öğrendim. Ermeniler kocasını gözünün önünde işkenceden geçirerek katlettiler. Kendisi iki çocuğunu alarak kaçmaya başlar.

Yakalanacağına anlayan anne çocuklarının neler yaşayacağını düşürün ve onları Ermeni zulmünden kurtarmak için kendisiyle birlikte nehre atar. İki çocuk nehrin soğuk ve bulanık sularında boğulur kaybolurken, anne peşlerine düşen Ermeni çeteleri tarafından nehirden canlı olarak çıkarılır. O an kendine gelir. İki evladını kendi elleriyle boğduğunu düşünen anne aklını yitirir. Ondan sonra bu hale geldi.

Düşünebiliyor musunuz; bir anne çocuklarım Ermenilerin eline geçmesin, o işkenceleri yaşamasın diye nehirde boğulmalarına razı oluyor. "

GUBA'YA HAREKET

Bakü'de (18 ve19 Mart Cuma -Cumartesi) iki günü dolu dolu, eğlenerek ve gülerek geçirdik.

Ama hani derler ya " Her gülüşün sonunda bir gözyaşı vardır ". Tenzile hanım Bakü'ye 2 saatlik uzaklıktakı Guba'ya gideceğimizi söyler. 20 Mart Pazar sabahı Guba'ya hareket ettik. Bizleri il girişinde Guba Vali Yardımcıları Sahip Memedov ve Nasnullah Veliye, Guba Belediye Başkanı Elkan Aliyev, Guba Enmiyet Müdürü Yardımcısı Kinyas Hasanov karşıladı ve Olimpiyat Akademisi'nde misafir ettiler. Zamanımız kısıtlı idi. Bunun geri dönüşü de vardı onun için birar önce çıkalım dedik.

Bizi Guba şehrinde, 1918'de Ermeniler tarafından katledilen 600 kadar Azeri Türk'ünün toplu olarak gömüldüğü kuyulara götürdüler. Gördüğüm manzara karşısında şok oldum, rengim bezim gitti, domdum kaldım. Karşımda yığınla insan kemikleri, kafasına çivi kakılmış yüzlerce kafa tası iskeleti, gerçek bir katliam ve soykırım anıtı gibi çıktı karşımıza'85 Yaklaşık bir dönüm arazi üzenirde beş kuyu var. Sadece bir tanesi açılmış. Gözyaşımı tutamadım. " Böyle bir vahşeti insan olan yapamaz " dedim. Ama Ermeniler yaptı işte. Hatta bu çukurlara diri diri atılarak katledilenler sadece Türkler değil, orada yaşayan Dağ Yahudileri de var.

KATLİAMI GÖRDÜM

" Yavuz hırsız " misali Türkleri soykırımla suçlayan Ermenilerin, kadın, çoluk, çocuk, yaşlı, genç veya hasta demeden katlettiği Türklerin " soykırım anıtı " Guba'da.

2007 yılında tesadüfen ortaya çıkan toplu mezarlarda başlarından çivilenmiş insanların kafatasları ve çoğu çocuklara ait kemikler insanın kanını donduruyor.

Anlatıldığına göre, 1918'de Ermeni milisler tarafından işgal edilen Guba'da 600'e yakın insan kaybolmuş ve bir daha da haber alınamamış.

2007'de Guba'daki akarsu yatağına yakın bir bölgede kuyu açma çalışmaları sırasında toplu mezarlar fark edilmiş.

Bölge hemen tecrit edilerek, detaylı bir kazı ve araştırma yapılınca, ortaya işte bu korkunç manzara çıkmış.

Ermeniler, kimilerini başlarından çiviledikleri insanlara çeşitli işkenceler etmişler ve diri diri buraya gömmüşler.

Azerbaycan basını, bu toplu mezarların dünyada çok fazla bilinmemesinden şikayetçi..

Seslerini yeterince duyuramamışlar.

Türk medyası bile gereken ilgiyi göstermemiş.

HER YERDE KATLUİAM İZLERİ VAR

Ermeni katliamı sadece Guba ile sınırlı değil, başka şehirlerde de olmuş.

Sadece Emeniler mi? Ruslar da katliam yapmışlar orada.

bu gün ise Karabağ'dan endişe duyuluyor. Ermeni işgali altındaki Karabağ'da 4 bin Azerbaycan Türkü kayıp. Nerede oldukları bilinmiyor. Hocalı ve Guba'daki toplu katliamlarının daha büyüğünün Karabağ'da yaşanmış olabilidiğinden endişe ediliyor.

20. ASRIN EN BÜYÜK KATLİAMI

1918- 1920 yılları Azerbaycan Türklerinin tarihinde en facialı yıllar olmuştur. Resimlerde gördüğünüz bütün bu katliamları 20. asrın başlarında (1918-1920) yıllarında Ermeni silahlı birleşmeleri Kuba'da yapmışlardır. Ermeniler o yıllarda bütün Azerbaycan'da Kuba'da Şamahı'da Gence'de kanlı soykırımlar yaptılar.

Ermeni Taşnak çeteleri 1918-1920 yılına kadar yaşlı, çocuk, kadın ayrımı yapmadan Azerbaycan Türklerini katlediyorlardı. Kuba'nın bütün sokaklarında kanlı facialar baş gösterir, köylerde, kasabalarda savunmasız insanlar kitle halinde öldürülüyorlardı.

1918-20'inci yıllar Azerbaycan'da bir taraftan Andranik Uzanyan'ın rehberliğii ile Taşnaksütyün Ermenileri Azerbaycan Türklerini katlederken, diğer taraftan ise S. Şaumuyan'ın rehberliyi ile Bolşevik-Taşnak Ermeni birlikleri tarihi faktları ört-bas etmek maksadıyla, kitle halinde öldürdükleri insanları toplu mezarlıklarda gömüyorlardı.

SOYKIRIM BELGESİ ORTAYA ÇIKTI

Ermeniler nereden bile bilirdiler ki, bu toplu mezarlıklar bir zaman gelecek yaptıkları bu katliamlar, Azerbaycan'da yapılan soykırımları bir belge olarak ortaya koyacaktır.

Bütün Azerbaycan, Sederek'ten tutmuş Yalama'ya, Astara'dan tutmuş Gazağa kadar Ermenilerin yaptıkları vahşice cinayetlerle doludur. Biliyormusunuz niçin? Çünkü onlar bütün Azrebaycan'da yaptıkları facialarla hiç bir sınır, manevi değer ve tarihi mesuliyet his etmediler. Bütün Azerbaycan toprağı Ermenilerin kütle halinde katlettikleri Azerbaycan Türklerinin kanı ile yoğrulup.

Sadece 1918 yılın 18-21 Mart tarihleri arasında, Bakıü'de Bolşevik Ermeniler tarafından 30 bin Azerbaycan Türkü katledilmişti. Bu yalnızca Bolşevik Ermeniler tarafından ve 2 yıllık zaman diliminin sadece 3 gün müddetinde baş vermiş bir katliamı idi. Düşünün ki, bu katliamlar 1918 yılından 1920 yılına kadar her gün yapılıyordu. Ermeni Taşnak çeteleri ve Bolşevik-Taşnaklar Bakü'de yaptıkları soykırımlarla yetinmediler. Ermeni çeteleri aynı yıllarda Guba'da, Lenkeran'da, Şamahı'da 50 binden fazla Azerbaycan Türkünü katlettiler. Aynı zamanda Ermeni ordusu, Şamahı'da 58 köyü yerle bir ettiler. Guba'da 122 köyü dağıttılar. Analoji insan katliamları Haçmaz'da, Göyçay'da, Kürdemir'de, Lenkeran'da, Hacıkabul'da, Salyan'da Zengezur, Karabağ, Nahçıvan ve diğer bölgelerde soykırımlar gerçekleştirildi.

NEREYE KAZMA VURSAN KATLİAM ÇIKIYOR

Arastırılırsa eğer Azerbaycan'da hala buna benzer ne kadar toplu mezarın olduğu meydana çıkar. O toplu mezarlıkların baş mimarları zira Ermeni Taşnaklardır. Sözde Ermeni soykırımı yalanları ile Avrupa Parlamentolarında kararlar kabul eden yüzsüz Ermeniler, Azerbaycan'da peş peşe bütün bölğelerde çıkan toplu mezarlar için bir gün çok büyük bedeller ödemek zorunda kalacaklar.

BİR TARAFTA HAZAR GÖLÜ, DİĞER YANDA KAN GÖLÜ

Bir tarafta Hazar Gölü, diğer tarafta ise Kan gölü! Belki de Kanlı Gölün adı bu faciayla bağlıdır? Bunu tarihçilere bırakmamız gerekir!.

" Kanlı yıllar hafızamıza kanla yazıldı! O kanlı yılları tarihimize Ermeniler kanlı elleri ile yazdılar!.

Elde ettiğimiz bilgi ve belgelere göre Ermeniler Azrebaycan'da Mart katliamından önce Erzurum vilayeti yakınlarında Taşılyayla köyünde 3.000 Anadolu Türkünü katletmişlerdi. 1918 yılında S. Şaumyan ve Ermenilerin diğer siyasi liderleri 7.000 Ermeni askerini çeşitli sınırlardan geçirerek Bakü'ye getirmiştiler. Dahası XI. "Kızıl Ordu" adıyla kurulan 10-12 binlik ordunun da yüzde %70'i Ermenilerden oluşuyordu. Hemen Ermeni ordusu Erzurum ve diğer Anadolu bölgelerinde kanlı facialar yaptıktan sonra, Azerbaycan'a getirildiler.

BURUNLARI KESİLEN KADINLAR

Mükemmel silahlanmış Ermeni askerleri Müslümanlarn evlerinu601? baskınlar ederek onları öldürür, 3-4 günlük bebekleri süngülere geçirir, çocukları ateşe atıp yakıyorlardı. Kadınlar daha ağır işkencelerle öldürülürdüler. Araştırmalar neticesinde kulakları, burunları kesilen, organları parça-parça edilen 40 kadının cesedi toplu halde bulunmuştu.

1945 1946 yıllarda Güney Azerbaycan Milli Azatlık Hareketının lideri ve Devlet Başkanı olmuş Seyid Cafer Pişeveri öz hatıralarında şöyle yazıyor:

"Ben 1918 yılın Martında Ermeni taşnaklarının vahşiliklerini, suçsuz insanların öldürülerek cesetlerinin yakılmasını gözlerimle gördüm. Bu çok nefret edilecek bir davranıştı."

BELGELERLE KATLİAM SAYILARI

Bu kitle halinde yapılan soykırımlar yalnızca Bakü ve Şamahı'da değil, Azerbaycan'ın bütün bölgelerinde gerçekleştirilirdi. Guba kazasına gönderilen Ermeni silahlı güçleri ise S. Şaumyan'dan bizzat emir alan çete başı Hamazasp liderlik ederdi. Nisan ayında bu bölgenin 122 köyü dağıtılmış, yüzlerle Türk ve Lezği katledilmişti. Ermenilerin Guba'da yaptıkları katliamlar hakkında o devirde şehrin valisi olmuş A. Alibeyov yazıyor:

"Ermeniler şehri terk ettikten sonra ben şehre vurulan maddi zararı araştırırken, çoğunun kadın ve çocuk olmak üzere 2.000'den fazla Müslüman Türkünün katledildiğini öğrendim"

1918 yılında Ermenilerin yaptıkları soykırımların faciaların istatistikası arşiv belgelerinde aşağıdaki gibi sıralanmıştı.

1). Bakü'de 30 bine yakın soydaşımız vahşice katledilmiştir.

2). Şamahı kazasının 58 köyü dağıtılmış, 7 bin kişi o cümleden 1653 kadın ve 965 çocuk öldürülmüştür.

3). Guba kazasının 122 Müslüman köyü yerlu601? bir edilmiştir.

4). Yukarı Karabağ'da 150'den fazla köy dağıtıldı.

5). Zengezur kazasında 115 Azerbaycan köyü vahşicesine dağıtılmıştı.

6). İrevan guberniyasında 211 köy dağıtıldı. Bu tarihi Azerbaycan şehrinde ve onun etrafında 88 köy dağıtılmış, 1920 ev yakılmıştı, 132 bin Azerbaycan Türkü mahvedilmiştir. Ermeni çetelerin yaptığı vahşilikler, Taşnak hakimiyeti devrinde yürütülen "Türksüz Ermenistan" siyaseti neticesinde, İrevan guberniyasının Türk nüfusunun sayısı 1916 yılında 375 bin kişi idi. Fakat 1922 yılında Türklerin sayısı 70 bine inmiştir.

7). Türkiye'nin Kars vilayetinde 92 Azerbaycan ve Anadolu Türklerinin yaşadıkları köyler dağıtılarak yakıldı.

8). 1918 yılın Şubat-Mart aylarında Güney Azerbaycan'ın Hoy, Salmas, Urmiye, Makü ve başka şehirlerinde 150 bin Azerbaycan Türkü katledilmişti. Guba arazisinde, Gudyal nehrinin sağ kıyısında spor tesislerinin yeniden inşası zamanı yüze çıkan insan kemiklerinin döküldüğü yere mezarlık demek olmaz. Çünkü insan kemikleri biri birinin üzerine üst üste dökülmüş bir şekilde bulunmuştu. Kemikler nehrin kıyısında olan iki kuyuda aşikar edildi. Büyük kuyunun derinliği 5, küçük kuyunun derinliği ise 2,5 metredir. Kuyular arasında 2 metre mesafe vardır. Büyük kuyuya yüzlerce insan iskeletleri dökülmüş. İskeletlerin bütün halde bulunmaması onu gösteriyor ki, insanlar öldürüldükten sonra, doğranarak kuyulara doldurulmuştur. Sayısız insan kafası çocuk kemikleri arasından yalnız 35 iskeleti bütün halde götürmek mümkün olmuştur. Kuyulardan, insana ait olan her hangi bir delil-saç, giyim, eşya bulunmamıştır. "Çok güman ki, birinci kuyu insan kemikleri ile dolduğuna göre, yanında ikinci küçük kuyu kazılmıştır. Küçük kuyunun kapağı, henüz kapalı açılmamıştır".

Kemiklerin incelenmesi zamanı kıyımın ne zaman yapıldığı tespit edildi. Yapılan incelemeler sonucu mezarlarda ve kuyularda bulunan kemiklerin 1918 yılında Ermeniler tarafından soykırım kurbanlarına ait olduğu ispatlandı.

Mehmet Müftüoğlu

Ortadoğu

TÜRKMENLERİN SAYISI... DAVA
TÜRK MESELESİ NE OLACAK? TÜRK CİHAN HAKİMİYETİ MEFKURESİ
DEMOKRATİK TÜRK DİRENİŞ BİLDİRGESİ BEKA YOLCUSUNA....
10.YIL HASTALIĞI NEDİR? KÜRESEL LİDERLİK MÜCADELESİ
YAVUZ ALEVİ KATLİAMI YAPTI MI? NECİP FAZIL VE TÜRKLÜK
ADANA "ÖNCE VATAN" DEDİ 3 MAYIS MİLLİ DİRENİŞ GÜNÜ
BURSA'DAN YÜKSELEN BAYRAK MÜNAFIKLARIN ÖZELLİKLERİ
TÜRK MÜSLÜMANLIĞI Türk Milliyetçiliğinin Bugünkü Meseleleri
BAŞBAKANA AÇIK MEKTUP... NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE...
TÜRKLÜK SIRLARI... "AKP TASALLUTU ALTINDAYIZ"
BU TOPRAKLARIN ÖZÜNE İHANET TÜRK MİLLETİNİN ÜSTÜNLÜĞÜ
SEVGİDE VE ÜLKÜDE BİRLİK Mevlana’nın Hakk’a Vuslat (Şeb-İ Arus) Gecesi Anısına
KERBELA'DA ŞEHİT OLAN TÜRKLER İmam-I Azam Ebu Hanife (Hicri 80 – 150)
Hanefi- Maturidi Analayış - İlim ve Fende Çağdaşlık UZAKTAKİ GARDAŞIMA
MÜSLÜMAN TÜRK REALİTESİ HZ.PEYGAMBERİN YENİ KIZIL ELMASI
HZ.PEYGAMBER VE ÇANAKKALE HZ. PEYGAMBERİN HADİSLERİNDE TÜRKLER
"EBU CEHİL"LERİN ÇOCUKLARI... TÜRKSÜZ TÜRKİYE ANAYASASI
YENİ BİR TARİH TEORİSİ İYİ, KÖTÜ, ÇİRKİN MİLLİYETÇİLİK
TÜRKMEN ŞEHRİ HALEP KATLİAM.... ETRÜSKLERİN TÜRKLÜĞÜ
DEVRİMCİ FEODAL KAFA... BOSNA KATLİAMINI UNUTMAYALIM
43 YIL ÖNCE KERKÜK'TE... HZ. DAVUD'UN KILICI VE SIRRI...
PKK’LILARIN YÜZDE 80 İ ERMENİ DOĞU TÜRKİSTAN POLİTİKAMIZ YOK
KOKU VE ZİHİN KONTROLÜ BİR İDEAL VE LİDERLİK ÖRNEĞİ...
SÜRİYE'YE DERHAL MİSİLLEME... "Mağaradakiler"den altı çizili satırlar...
ÜLKÜCÜ GENÇLER BAŞINIZ DAİMA DİK OLSUN KALU BELA
KOD MEHDİ.... TURAN DUASI
MİLLİYETÇİ AYDININ SORUMLULUĞU CERN'DEKİ SIR..
AYYILDIZ AYAKLAR ALTINDA, HEM DE MECLİSTE BİR TÜRK BİLGİNİ MATURUDİ
TARİHİN AKIŞI DEĞİŞTİREN ZAFER SURİYE TÜRKLERİ SAHİPSİZ Mİ ?
HEPİMİZ TÜRKÜZ, HEPİMİZ HOCALILI "GEREKİRSE....."
MEHDİ'YE KARŞI HALİFELİK Mİ ? ABD'DEN ŞOK ERMENİ RAPORU
ARİSTO'DAN ÜÇ ÖĞÜT O. YÜKSEL SEDENGEÇTİ
OSMALIYI BİTİREN İLLET "KADERİMİZİ BİZ TAYİN ETMELİYİZ"
KURTULUŞ SAVAŞI'NIN MANEVİ CEPHESİ 1 KURTULUŞ SAVAŞI'NIN MANEVİ CEPHESİ 2
KURTULUŞ SAVAŞI'NDA MANEVİ BAŞBUĞLAR KORKAK SAĞCILAR VE PANTÜRKİZM
ANKARA'DA "TURAN" TOPLANTISI TÜRK'E RUH VERENLER
TÜRK ADINI SİLME PLANI - 1 TÜRK ADINI SİLME PLANI - 2
SIRADA "AMERİKAN BAHARI" MI VAR? EVLİYA ÇELEBİ CASUSLUK YAPMIŞ
CENGİZ DAĞCI'NIN ARDINDAN TARİHE KANLA YAZILMIŞ KATLİAM
ARAPLARIN YALANCI BAHARI "AKP SÜÇÜSTÜ YAKALANDI"
"AZIZ DİYE ÜZÜLME....." "MİLLİYETİMİZİN EVLİYASI"
TEKNOLOJİ DEVRİMLERİ VE EKONOMİK DÜZEN "BENİM NESLİM"
MAVİ GÖZLÜ DECCAL!... NE ZAMANDAN BERİ TÜRKÜZ ?
PÜSKEVİTİN ULUSLARARASI BOYUTU KERKÜK'ÜN SU SORUNU BÜYÜYOR
ÖNCESİ VE SONRASIYLA TÜRKÇÜLÜK SEÇME, SEÇİLME VE SEÇTİRME
1982 ANAYASASI'NIN 66. MADDESİ ve TÜRKLÜK 24 NİSAN BİR HAYALİN BİTTİĞİ ANDIR
O VASİYET YERİNE GETİRİLDİ MHP ADAYLARINI TANITTI
ÜLKÜCÜ OLMAK VEYA ESKİ ÜLKÜCÜ KALMAK BAHÇELİ'NİN HAKLI UYARISI
O BİR ALP EREN İDİ TÜRKEŞ GİBİ BİR İNSANA SAHİP OLMAK
İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN ANZAKLI ÖMER'İN HİKAYESİ
TÜRKİYE ÜZERİNDE OYUNLAR... KUR'AN'DA ADI GEÇEN GIDALAR
12 HAZİRANDA OYLAR NİÇİN MHP'YE? HZ.MUHAMMED'İN OKUTTUĞU TÜRKÇE
KARINCALARDAN VATAN HAİNLERİNE... KÜRTÇE ÜZERİNE BİR İNCELEME
HANİ BU BİR PARANOYAYDI BU PROJE...BATII'NIN MI, BİZİM Mİ?
2023 TÜRKİYE’SİNDE BİLGİ VE TEKNOLOJİ YÖNETİMİ TSK KLON SAVAŞINA HAZIR MI?
KADERCİLİK VE DESPOTİZİM BİR TÜRK BOYU: SEKELLER
FÜZE KALKANI GERÇEĞİ... KÜRESEL UYANIŞ BAŞLADI MI?
"ZEM ZEM"İN SIRRI.... ABD'NİN PKK'YA VERDİĞİ 18 DESTEK
İNSANLIĞIN DRAMI: AHISKA DÜNYA NEREYE GİDİYOR ?
CUMHURİYET'İN KİMLİK MESELESİ TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR?
BEKA İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ BAYRAĞIMIZ VE MARŞIMIZ
TÖRE İLE TÜRK OLMAK İŞTE AKP'NİN İLKLERİ...
ÜLKÜCÜNÜN YOL HARİTASI TÜRK'Ü ANLAMAK
NEDEN TÜRK DEVLETİ? NİÇİN
AHLAK, İKTİDAR VE İNSAN TSK'NIN PKK OPERASYONLARI
TARİHTE TÜRKLER VE ALMANLAR VATİKAN VE TAPINAK ŞÖVALYELERİ
ISLAK İMZA 40’LARIN CADI KAZANI
MİLLİ MÜCADELEYE ELKOYMAYA.. İTTİHAT VE TERAKKİNİN SON YILLARI
GENEL DEVLET KURAMI MATURİDİLİK, EŞARİLİK VE SİYASAL İSLAMCILIK
ALLAH KATINDA «DİN» İSLÂM'DIR BAK ŞU KONUŞANA...
İKİNCİ DÜNYA HARBİNDE BİR TÜRK BİR EKONOMİK TETİKÇİNİN İTİRAFLARI
Sistem ve şahsiyet SÜRGÜNDE ÜÇ ÖLÜM
TÜRK ASRTROLOJİSİ Siyasetname
TÜRKÇÜLÜĞÜN ESASLARI 2010 KUR'AN Yılı
3 Mayıs ve milliyetçiliğin yargılanmasındaki süreklilik Kıskananlar çatlasın!
"Koku, Gönül Gözünü Açar". Nasıl.. Eski ülkücü mü, yeni mürit mi?
15o Milyon Altın Teklif Ettiler Ama... "Türklere Karşı Hatalıydık"
"Kirli Oyunlara Aldanan Zavallılar" O Tek Başına Bir Millet İdi
Barış Manço ve 2023 Sırrı Türklük Müslümanlık Tartışması
Abdülhamid'in Büyük Sırrı Mısır Seferindeki Büyük Sır
Aydınlar ve Siyaset Dünyanın En büyük Denizcisi: Barbaros
Çin'deki Türk Pramitlerindeki Müthiş Sırlar Milliyetçilik ve Demokratlık
"Türk neymiş, öğren!" Bencil: "Öz"ündeki Allah'tan perdeli..
Zülkarneyn Bilge Kağan Mıdır? "Kürt Sorunu" Demokrasi Sorunu mudur?
Masonlarda Büyük Tartışma! AKP'nin İlkleri
Nazarbayev'in Verdiği Mesaj Sivri Sinekteki mucize...
Yahudi-Hıristiyan diyalogu ve sistemin teolojik enstrümanı… Masonluğun İçyüzü
Alaş Orda Türk Devleti Şii Kıyamet Cemiyeti: HÜCCETİYE
Türk Kültüründe Bozkurt Türk Milliyetçileri için tek çıkar yol!
Düşmanlarının bile hayran olduğu ordu! AÇILIMA DAİR...
Bebek Katilini Kim İdamdan Kurtardı? Mankurtlar ve Bozkurtlar..
İŞLER RAYINDAN ÇIKARSA... Müslüman Türk'e karşı Çin-Rus ittifakı
Pekin Kendi Mezarını Kazıyor Anadolu'da Türk İslam Mührü
DoğuTürkistan'daki İşaret Taşları DÜNYANIN EN BAŞARISIZ HÜKÜMETİ
ABD KENDİ KUYUSUNU 1 TRİLYON DOLARA KAZDI TÜRK MİLLETİ AYAĞA KALKMAK ÜZERE
ÇÖZÜM MÜ ÇÖZÜLME Mİ? Kim Bu Adam?
SAĞIN DEĞİŞMEYEN UMUDU:MEHDİ Ergenekon’a bir de böyle bakalım!
Gulul Suçu AMERİKA BATIYOR MU??
Oralarda Hala Üşüyenler Var Gerçekten Düşünmek Lazım...
Türk'e Karşı Çıkanlar Kürt Olamaz! Avrupa'nın TÜRK Köyleri
Bayrağımızın Derin Anlamı Mârifetnâme'de "Evrim" Açıklaması
Fazlurrahmancılar Taqiyye Yapmasınlar Fazlurrahman Mezhebi
MHP İLE İLGİLİ ÜÇ HUSUS Hayır, sizinle aynı Allah'a inanmıyoruz!
Sizinle aynı İsa'ya da inanmıyoruz! İlk Türk Ne zaman Müslüman Oldu?
Kıbrıs'ta Oyun Bitti Mi? Akşemseddin'in Mektubu!...
İşte Soruşturulması Gereken Asıl Çete! Kerbela'yı Doğru Okumak
Türkiye’de Din Alanının Tartışmaya Açılmasının Önemi Alevilik Bektaşilik - 1
Alevilik Bektaşilik - 2 Küreselleşme ve İslam'ı Yeniden Düşünmek-1
Küreselleşme ve İslam'ı Yeniden Düşünmek - 2 Büyük Davanın Büyük Fikir Adamı: Erol Güngör
MHP'nin Başarısının Ardında Ne Var? Türk ve Türkiye Kavramı
Maturudi'ye Duyulan İhtiyaç Artıyor İstiklal Yolunu Açan Büyük Türk Zaferi
Egemenler kendileri İçin Doğru Olanı Yaptırdılar Bilgi Toplumu'nda İnsan
Tek Başına İktidar Olmak İçin Toplumsal Uzlaşmanın Yeni Adresi: MHP
Fikri İktidardan Fiili İktidara Geçiş Sürecinde MHP İktidar Olma Vakti Gelen Fikir
Bilgi Toplumu ve Savaş Bilgi Çağında Üniversitelerimizin Durumu
Depremin Psikolojik Etkileri İle Nasıl Başa Çıkılır? Türkiye'de Deprem Gerçeğiyle Birlikte Yaşamak
Türkiye-AB İlişkileri Toplumsal Evrim Sürecinde Tarım
Komşumuz İran Bilgi Kentleri
Liberal Özgürlük ve Güçlenen Milliyetçilik Zayıf Tesbih Teorisi
İktidar Hayattır Bir Başka Açıdan Okumak, Bilmek ve Sevmek
Nefretin Savaşından Sevginin Barışına Sahte Cennete Sanal Tren Yolculuğu
Bir Başka Açıdan Batı Medeniyeti Türk Müslümanlığı
Psikolojik Harekat Derin Sol'un Tarihi - 1
Derin Sol'un Tarihi -2 Gözümüz Açıldı. Ya Şimdi?
Neden Türk Bayrağı Taşımıyorlarmış! Ülkücü Hareket Olmasaydı Ne Olurdu?
Sol Günah Çıkarıyor! Can Dündar'ın Devrimcileri ve Ülkücüler
MİLLİYETÇİLİĞİN ÇEVRECİLİK BOYUTU NİÇİN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ?

bilgi@kutluyol.org